Elektrikli Bisiklet Aküsü

Elektrikli Bisiklet Aküsü

Ülkemizde şehir içinde özellikle trafikten kurtulmak isteyen, toplu taşıma araçlarına binmek istemeyen kişiler elektrikli bisiklet tercih etmeye başladı. Kısa mesafelerde avantajlı ve hızlı olan bu ulaşım araçları bir akü yardımıyla çalışmaktadır. Elektrikli bisiklet aküleri araçların çalışmasında ve hareketinin gerçekleşmesinde rol oynamaktadır. Elektrikli bisikletler çalışma gücünü akü tarafından sunulan enerjiden elde etmektedir. Bu enerji sayesinde şehir içinde 30-40 km/s hıza ulaşabilmektedir.

Elektrikli bisikletler ehliyet olmadan da kullanılabilen ulaşım araçlarıdır.  Bu araçların ehliyetsiz kullanılabilmesi çok tercih edilmesini sağlıyor. Üstelik bu araçlar sadece akünün şarj edilmesiyle hareket eden ve çok uygun maliyet sunan çevre dostu ürünlerdir. Sizler de elektrikli bisikletleriniz için akü satın almak istiyorsanız firmamızda her zaman bir ürün bulabilirsiniz. Her türlü marka ve modelde elektrikli bisiklette yüksek performansta görev yapacak aküleri sizler için sunuyoruz.

Akü Modellerimiz

Elektrikli Bisiklet Aküsü Nedir?

Akü alanında gelişen imkanlar ve değişen talepler ile birlikte en çok tercih edilen akü çeşidi jel aküler olmaya başladı. Bu akülerin kullanımı hızla yaygınlaşmaya başladı ve kurşun asit aküler ortadan kalkmaya başladı. Elektrik enerjisinin gerekli olduğu her an kullanılan aküler, bu enerjiyi daha sonra kullanabilmek için gerekli depolama işlemini sağlar. Farklı akü çeşidi olmasına karşın en yaygın kullanım kurşun aküler olarak dikkat çekiyor. Kurşun asit aküler başlıca sulu ve kuru akü olacak şekilde iki farklı gruptadır. Kuru aküler uzun süre bakım gerektirmemektedir.

AGM Akü ( elektroliti separatörlere emdirilmiş ) olan modeller ise elektrikli bisiklet aküsü olarak da bilinen jel akülerdir. Bu akülerin temel özelliği asitte taşma ya da sızdırma gibi problemlerin yaşanmamasıdır. Aynı zamanda bu akülerde gaz çıkışı yok denecek kadar düşük seviyede olmaktadır. Bu yüzden her zaman güvenilir akü çeşitleridir ve rafta bekleme ömürleri de diğer akülere göre daha uzun olmaktadır. Ayrıca sulu aküler ile karşılaştırıldığında titreşime karşı daha dayanıklı ürünlerdir. Bu sayede engelli sandalyeleri ve elektrikli bisikletlerde zorlu şartlara karşı daha dayanıklı ürünler olarak dikkat çekerler.

Bu akülerde jel- löle kıvamında elektrolitler yer almaktadır ancak elektrolitler sıvı yerine jel kıvamında olur. Bu aküler uzun süre bakım gerektirmediği için elektrikli bisikletlerde yüksek performans sağlarlar. Yoğun şart durumunda ise havalandırma ihtiyacı az olur ve gaz yükselme hacimleri de çok düşüktür. Bisikletlerin elektrikli modellerinde ve engelli sandalyelerinin akülü modellerinde jel aküler kullanılmaktadır.

Elektrikli Bisiklet Aküsünde Neden Jel Akü?

  • Farklı ihtiyaçlarda yüksek performansa sahip akü ihtiyacı olan durumlarda standart sulu ve kuru akülerin istenen performansı sunarlar. Bu sayede elektrikli bisikletlerde çok tercih edilirler.
  • Jel akülerde su ilavesi gibi bir ihtiyaç yoktur. Bu yüzden sızdırma gibi bir olasılık ve çevreye zarar verme durumu söz konusu değildir. Son derece çevre dostu bir akü olduğu için elektrikli bisikletlere çok uygundur.
  • Sulu akülere kıyasla yüzde 75 oranında kapasitesi daha yüksektir. Bu nedenle çok daha yüksek performans elde etmenize olanak tanırlar.
  • Jel akülerin kullanıldıkları durumlarda gazları uzaklaştırma adına sulu akülerin kullanıldıkları alanlara göre küçük boyutlu havalandırma pencerelerine sahiptirler.
  • Bünyesinde sıvı elektrolit yer almaz. Bu nedenle jel akülerin herhangi bir şekilde elektrolitin akıtma ve akünün çevresine zarar verme olasılığı söz konusu değildir.

Elektrikli Bisiklet Aküsü Bakımı Nasıl Yapılır?

Elektrikli bisiklet aküleri için yapılan en büyük yanlışlar arasında akü valflerini açarken zorlamaktır. Bu durum içinde bulunan gazları uzaklaştırabilir ve akünün kullanım ömrünün büyük oranda düşürmektedir. Elektrikli bisiklet akülerinde nadir olarak çok yüksek basınç değerlerine erişim vardır. Bu nedenle gaz çıkışı üstünde bulunan valf sistemi ile otomatik olarak gerçekleşir. Bu akülerin bakım ihtiyacı genellikle olmaz. Bu nedenle elektrikli bisiklet akülerine jel akülere hiçbir şekilde saf su vb. madde eklemeniz gerekmez. 

Akü valflerini açarken zorlarsanız akü içinde bulunan gazları uzaklaştırır ve bu da akünün ömrünü kısaltır. Gaz çıkışları yüksek basınca ulaşırsa normal şartlarda akü içindeki gazları tekrar reaksiyona girer. Bu durumda akülerde gaz çıkışları minimal seviyede olur. Dolayısıyla elektrikli bisiklet akülerinin kullanıldıkları alanlarda söz konusu gazların uzaklaştırılması adına sulu akülerin kullanıldıkları alanlarla karşılaştırıldığında hava pencereleri çok daha küçük olabilir. Akü kutup bağlantılarının sağlıklı olduğundan emin olmanız yeterli olur. Bu aküler hem elektrikli bisiklet hem scooter hem de engelli araçlarda kullanılabilir.

Elektrikli Bisiklet Aküsü Fiyatları

Elektrikli bisiklet aküsü satın almak istiyorsanız en fazla dikkat etmeniz gereken nokta ürünün kolay taşınabilir bir akü olması olacaktır. Bunun için yeni nesil aküleri tercih etmeniz gerekecek. Çünkü eski tarz akülerde yüksek performans gösteren ürünler yüksek ağırlıkta olmaktadır. Bu nedenle yüksek performans sağlayacak hafif olan elektrikli bisiklet akülerini seçmelisiniz. Elektrikli bisiklet aküsü fiyatları model, güç ve teknik özellik ve markaya göre farklı olabiliyor. Elektrikli bisikletler için üretilen aküler hemen yanınıza alarak şarj edebileceğiniz ürünlerdir.

 Bu aküleri ortalama 24 saatlik sürede tam kapasite dolar ve sizleri zorlu şartlarda gideceğiniz yere ulaştırabilir. Şarj süresi akünün kalitesi, gücü ve kullanımınıza göre farklı olmaktadır. Uzun ömürlü, olarak tasarlanan ve fonksiyonelliği ile ön plana çıkan yüksek performansa sahip elektrikli bisiklet aküleri konusunda firmamızdan hemen destek alabilirsiniz. Fiyat performans karşılaştırması yapın ve hemen ihtiyacınız olan aküyü uygun fiyatlarla satın alın. Üstelik uygun fiyatlar, size özel indirimler ve güvenli ödeme seçenekleri ile akünüzü satın alabilirsiniz. Ekibimiz İstanbul içinde sizlere akü değişimi ve montajı konusunda her noktada yardımcı olabilir. Ürün satın alırken mutlaka ürün özellikleri, markası ve fiyatları arasında karşılaştırmalar yaparak karar verin.

0/5 (0 Reviews)

7/24 Akü Servisi